برای راه‌اندازی کسب‌و‌کارتان در «فروشگاه اینترنتی نسیم یاس »، فقط کافی‌ است چند قدم بردارید تا یکی از اعضای خانواده‌ی بزرگ نسیم یاس شوید.
ابتدا باید به عنوان فروشنده ثبت نام کرده و منتظر بمانید تا از سمت نسیم یاس تایید شوید. پس از تایید نسیم یاس ، باید چند مرحله را پشت سر بگذارید تا کالای شما برای فروش روی سایت آماده شود. سعی می کنیم با قرار دادن ویدئوهای آموزشی این بخش را برای شما آسان تر کنیم

 

مراحل ثبت‌ کالا

در فروشگاه‌های آنلاین که فروشنده حضور فیزیکی ندارد، وظیفه‌ی ارائه‌ی اطلاعات فنی و مشخصات ظاهری بر عهده‌ی اطلاعاتی است که شما در پنلتان برای هر کالا درج می‌کنید. در واقع شما باید تمام مشخصات کالایتان را در پنل مرکز فروشندگان درج کنید. تمام اطلاعاتی که مشتری هنگام مراجعه به یک فروشگاه فیزیکی از آن برخوردار می‌شود از جنس، رنگ و سایز کالا گرفته تا قیمت و کاربرد آن. فروشگاه آنلاین خود را از طریق پنل اختصاصی‌تان مدیریت کرده و به فروش کالاهایتان بپردازید.

 

مرحله‌ی اول

ابتدا باید به عنوان فروشنده ثبت نام کرده و منتظر بمانید تا از سمت نسیم یاس تایید شوید.

بعد از اینکه ایمیل تاییدیه‌ی نسیم یاس را دریافت کردید، در اولین قدم کافی‌ست به آدرس nasimeyas.com/dokan-dashboard مراجعه کنید.

نام کاربری و رمز عبورتان را وارد کرده تا به پنلتان دسترسی پیدا کنید.

قرارداد شما در پنل مرکز فروشندگان نسیم یاس آماده است. قرارداد را در دو نسخه چاپ کرده و با امضا و اثر انگشت به آدرس نسیم یاس ارسال کنید.

 

مرحله‌ی دوم

۱٫ در قدم بعدی باید ایجاد محصول کنید یعنی محصولتان را نامگذاری کرده و تصویر آن را آپلود کنید.

زمانی که می‌خواهید محصولی را درج کنید، اگر نام تجاری (برند) شما از قبل در سیستم نسیم یاس ثبت نشده باشد باید اطلاع دهید تا برای شما ثبت شود

 

۲٫ ممکن است کالا نیاز به نوشتن شرح داشته باشد. شرح کالا، توضیحاتی راجع به ماهیت، ویژگی‌های اصلی و کاربردهای محصول است که کاربر نیاز به دانستن آن‌ها دارد.

 

۳٫ پس از درج مشخصات کالا، گروه کالایی خود را مشخص کرده و عکس‌های کالایتان را که از قبل مخصوص آلبوم تصاویر آماده کرده‌اید آپلود کنید.

 

۴٫ در فروشگاه اینترنتی نسیم یاس قوانین خاصی برای عکس‌های کالا وجود دارد، این قوانین برای یک‌دست کردن تصویر کالاهاست و دقیقا همان ویترین زیبا و مرتب یک فروشگاه فیزیکی است.

در درج تصویر اصلی محصول می بایست کالا عکس دور بری شده داشته باشد

در درج سایر تصاویر در توضیحات محصول زمینه عکس می بایست سفید باشد

دانلود نمونه پس زمینه تصویر اصلی کالا

دانلود نمونه پس زمینه توضیحات با ابعاد مربعی ۸۰۰ در ۸۰۰ پیکسل

دانلود نمونه پس زمینه توضیحات با ابعاد مربعی ۱۲۰۰ در ۶۰۰ پیکسل

 

۵٫ برای اینکه عکس کالاهایتان تمام استانداردهای تصاویر نسیم یاس را داشته باشد می‌توانید از سری ویدیوهای آموزشی ویرایش عکس استفاده کنید.

 

آموزش قرار دادن تصویر در قالب آلبوم عکس ( به زودی … )
جدا کردن کالا از پس‌زمینه ( به زودی … )
از بین بردن سایه‌ی کالا ( به زودی … )
دانلود قالب استاندارد تصویر کالا (عکس اصلی و آلبوم ها)

 

در صورتی که فروشنده امکانات و توانایی درج تصاویر در را ندارد جای نگرانی نیست ، زیرا کادر نسیم یاس می توانند با دریافت هزینه اندکی کار طراحی و برش عکس ها را برای شما انجام دهند .

هزینه عکاسی و تهیه عکس هر کالا ۱۰۰۰۰ تومان برای یکبار می باشد ( این هزینه تا پایان سال ۱۳۹۷ اعتبار دارد )

 

بعد از اینکه در پنل مرکز فروشندگان فرآیند ایجاد محصول را انجام دادید، یعنی مشخصات کالایتان را درج و عکس‌های مربوط به کالا را بارگذاری کرده و انتشار دادید، منتظر بمانید تا کارشناسان نسیم یاس ، محصول ایجاد شده را تایید کنند تا بتوانید کالایتان را قیمت‌گذاری کنید. اگر محصول شما از نظر درج محتوا پایین‌تر از استاندارد باشد، کارشناسان نسیم یاس مواردی که باید ویرایش شوند را در غالب یادداشت برایتان قرار می‌دهند.

 

مرحله‌ی سوم

مرحله‌ی سوم یکی از مهم‌ترین مراحل است، شما باید کالایتان را قیمت‌گذاری کنید. پس از قیمت‌گذاری، محصول شما روی سایت نسیم یاس موجود شده و فروش‌تان آغاز می‌شود.

همه‌ی کالاها در نسیم یاس باید با ضمانت‌نامه (گارانتی) حداقل ۷۲ ساعت مهلت تست به بالا ارائه شوند و ضمانت‌نامه بر اساس ماهیت و نوع عملکرد کالاها به چند عنوان تقسیم می‌شود.

قیمت ارائه شده نباید بیشتر از رقبا و یا بیشتر قیمت معمول بازار باشد

حاشیه سود بازاریابان برای درج قیمت منظور شود

 

 

مرحله‌ی چهارم

در این مرحله شما موفق شدید کالایتان را روی سایت نسیم یاس نمایش دهید. از اینجا به بعد منتظر فروش محصولاتتان باشید.

۱ . به‌محض اینکه اولین سفارشتان را دریافت کردید باید سفارش را محموله کرده و با بسته‌بندی مناسب در زمان تعیین شده به انبار نسیم یاس ارسال کنید .

بسته به نوع قرارداد ممکن است پیک نسیم یاس خود برای دریافت کالا مراجعه نماید .

۲ . توجه داشته باشید سرعت در ارسال کالا از خصیصه های مهم پیشرفت پنل فروش شما خواهد بود

۳ .  برای این‌که آمار دقیقی از تاریخ سفارشات، جزییات سفارشات و موجودی کالایتان در انبار نسیم یاس داشته باشید می‌توانید از منوی سفارشات مشتریان در پنل اقدام کنید.

۴ . در بعضی از مواقع شرایطی وجود دارد که شما می‌خواهید یک محموله‌ی جداگانه ایجاد کنید، یعنی بخشی از کالاهای‌تان را در انبار نسیم یاس دپو (نگهداری) کنید، برای این موضوع اقدام به ساخت محموله‌ی بدون سفارش کنید. ( فاکتور امانی ایجاد کنید )

۵ . شما باید همیشه گزارشی از سفارشات نهایی شده‌ی خود، وضعیت یک سفارش از نظر فروش و یا مرجوع شدن کالاهایتان را داشته باشید. همچنین جزییات سفارشات مثل زمان سفارشات، زمان خروج کالا از انبار، وضعیت یک سفارش (فروش و مرجوعی ) ،کد سفارش، کد محصول و کد تنوع مواردی است که شما باید همیشه در جریان آن‌ها باشید.

 

مرحله‌ی پنجم

تا اینجای کار خیلی خوب جلو آمدید، شما محصولتان را درج و قیمت‌گذاری کردید و فروش کالایتان را در اولین و تخصصی ترین فروشگاه آبزیان و پرندگان زینتی ایزان آغاز کردید.

پس ۳ روز مهلت تست و دریافت کالا توسط مشتری مبالغ قابل واریز خواهند بود

 

 

 

 

error: این محتوا حق کپی رایت دارد!!