نسیم بــن؛ روشی برای خرید ارزا‌ن‏‌تر

 

آیا از جمله‏‌ی مشتریان پر و با قرص نسیم یاس هستید؟ آیا مرتبا برای خود و دوستانتان از نسیم یاس خرید می‏‌کنید و انتظار دارید که به عنوان یک مشتری دائمی، نسیم یاس با نگاهی ویژه به شما بنگرد؟ آیا از مشتریانی هستید که اقلام مورد نیاز سازمان، شرکت، و دفتر کار خود را پیوسته از نسیم یاس تامین می‏‌کنید؟ شاید علاقه‌‏مند به خریدهای با تعداد بالا و عمده برای کسب و کار خود هستید!

مدت‏‌هاست که نسیم یاس پیشنهادهای زیادی را از مشتریان دائمی خود دریافت می‌‏کند. پیشنهادهایی از این دست که، یک مشتری وفادار و با نرخ تکرار خرید بالا امکان بهره‌‏مند شدن از قیمت‏هایی ویژه و مناسب‏‌تر را داشته باشد. یعنی دریافت حداکثر تخفیف ممکن از نسیم یاس!

البته از ویژگی‏‌های خرید اینترنتی شفافیت در قیمت گذاری و امکان خرید با قیمت مناسب است. معمولا کالاها برای همه مشتریان یک فروشگاه اینترنتی چه آنها که تنها گاهی خرید می‏‌کنند و چه آنها که جزو مشتریان دائمی و پر و پا قرص آن هستند با قیمت‏‌های یکسانی عرضه می‏‌شوند. این خود حاکی از شفافیت و البته یک فرصت ارزشمند برای کاربر است. با وجود اینکه شفافیت در قیمت گذاری یکی از مهم‌ترین مزایای خرید اینترنتی است، طرح نسیم بن، نگاه ویژه‏‌ی نسیم یاس به مشتریان وفادار است. نگاهی ویژه و فراتر از درصد تخفیفی محدود. با نسیم بن، هرچه بیشتر سفارش دهید، ارزان‏تر می‌‏خرید!

 

اما نسیم بن چیست؟

نسیم بن، همان‌طور که از نامش بر‏می‌‏آید، یک بن خرید الکترونیکی است که پس از خرید هر کالا، در حساب شما منظور می‏‌شود. در حقیقت شما پس از نخستین خرید از نسیم یاس ، بسته به ارزش کالای خریداری شده و چند فاکتور دیگر، به میزانی امتیاز “نسیم بن” که در واقع تخفیفی برای شما در خریدهای بعدی است، دریافت می‏‌کنید.

 

لازم است توجه شما را به چند نکته جلب نماییم:

• نسیم بن، امتیازیست ویژه که نسیم یاس جهت تشویق حداکثری، به همه‏‌ی مشتریان خود اعطا می‏‌کند. با این حال این مشتریان دائمی هستند که می‏‌توانند از آن بیشترین بهره را ببرند.

• نسیم بن، ماهیت ریالی نداشته و در واقع امتیازی است برای دریافت تخفیف قطعی در خرید بعدی.

• میزان دریافت امتیاز نسیم بن برای هر کالا متفاوت بوده و از قبل در کنار قیمت هر محصول درج شده است.

• اگر در خریدهای قبلی امتیاز نسیم بن کسب کرده‏‌اید، برای خرید کالای بعدی امکان استفاده از میزان مشخصی از نسیم بن در قالب تخفیف وجود دارد که مقدار آن به طور خودکار توسط سیستم محاسبه می‌‏شود و این میزان برای هر کالا متفاوت است، البته لازم به ذکر است براساس نوع کالای خریداری‌شده، امکان دارد هیج نسیم‌بنی مصرف نشود.

• در حال حاضر اعتبار هر امتیاز نسیم بن از زمان دریافت آن ۶۰ روز بوده و در صورت استفاده نشدن تا پایان این مدت، باطل خواهد شد. در نتیجه جهت جلوگیری از انقضای احتمالی تخفیف نسیم بن، باید برنامه ریزی کنید.

 

اجازه بدهید با مثالی عملی نحوه تخصیص و استفاده از این طرح تشویقی را بیشتر بررسی کنیم:

تصور کنید می‏‌خواهید کالای مورد نظر خود را که در این مثال قیمت آن یک ۱ میلیون تومان است خریداری کنید. همان‌ طور که می‏‌بینید در این مثال برای این کالا ۲۰۰۰ امتیاز نسیم بن به ارزش ۲۰ هزار تومان در‏نظر گرفته شده است. یعنی شما با خرید این کالا امکان بهره‏‌مندی از تخفیفی تا سقف ۲۰ هزار تومان در خریدهای بعدی خود دارید. همانطور که مشاهده می‌‏کنید نسیم بن دریافتی برای کالاهای مختلف متفاوت است. برخی از کالاها امتیاز نسیم بن بیشتری اعطا می‏‌کنند و برخی کمتر. این امتیاز توسط الگوریتمی، با سنجش و محاسبه‏‌ی پارامترهایی از قبیل مبلغ کالا و میزان امکان اهدای تخفیف از سوی نسیم یاس و چند پارامتر دیگر ارائه می‏‌شود.

حال تصور کنید که چند روز بعد قصد دارید سفارش دیگری را ثبت کنید. برای نمونه کالایی با قیمت ۸۰۰ هزار تومان همراه با یکی از لوازم جانبی با قیمت ۵۰ هزار تومان را انتخاب می‌کنید.

در این مثال از ۲۰۰۰ نسیم بن قبلی، امکان استفاده از ۱۵۰۰ نسیم بن برای کالای اول و ۴۰۰۰ نسیم بن برای کالای دوم به عنوان تخفیف وجود دارد. یعنی شما به جای ۸۵۰ هزار تومان، ۸۳۱ هزار تومان پرداخت می‏‌کنید. در ضمن برای کالای اول ۱۷۰ نسیم بن جدید و برای کالای دوم ۴۰۰ نسیم بن جدید برای خرید‏های بعدی دریافت می‌‏کنید. پس از این خرید ۲۲۰۰ نسیم بن در حساب شما موجود است. یعنی تا ۲۲ هزار تومان دیگر نیز می‌‏توانید در خرید‏های بعدی تخفیف دریافت کنید. به عبارت دیگر شما با هر خرید علاوه بر استفاده از تخفیف در همان خرید برای خرید بعدی خود نیز تخفیف دریافت می‌‏کنید. به این نکته توجه داشته باشید که هر نسیم بنی که دریافت می‏‌کنید تاریخ صدور و انقضای خود را داشته و هر کدام تنها تا ۶۰ روز دارای اعتبار است و پس از آن منقضی خواهد شد. ( عددها مثال بودند )

 

 

آیا امکان انتقال نسیم بن به کاربر دیگری وجود دارد؟

در حال حاضر امکان انتقال نسیم بن بین کاربران وجود ندارد، اما مسلما شما می‌توانید از بن‏‌های موجود در حساب کاربری خود جهت خرید برای دوستان خود استفاده کنید و آنها را از مزایای نسیم بن خود سودمند سازید.

 

آیا می‌‏توان از نسیم بن دریافتی برای هر خرید، در همان خرید استفاده کرد؟

همان طور که گفته شد، نسیم بن طرحی تشویقی برای ایجاد انگیزه در مشتریان جهت انجام خرید‏های بعدی است، به این صورت که با دریافت نسیم بن در ازای هر خرید، می‌‏توان برای خرید‏های بعدی از آن امتیاز استفاده کرد. توجه داشته باشید که اعتبار نسیم بن دریافت شده در هر سفارش به محض نهایی شدن همان سفارش، فعال شده و برای استفاده در سفارش بعدی قابل استفاده خواهد بود.

 

برای خرید هر محصول، از چه تعداد نسیم بن می‌توان استفاده کرد؟

میزان استفاده از نسیم بن برای کالاهای مختلف، متفاوت است و مقدار قابل استفاده نسیم بن، برای هر خرید به طور خودکار توسط سیستم محاسبه می‌‏شود و نیاز به وارد کردن کد یا اقدامی از طرف کاربر نیست. البته لازم به ذکر است براساس نوع کالای خریداری‌شده، امکان دارد هیج نسیم‌بنی مصرف نشود.

توجه داشته باشید که کالاهای عرضه شده در طرح پیشنهاد شگفت انگیز به دلیل اینکه با بیشترین تخفیف ممکن و تنها در مدت محدود عرضه می‏‌شوند، شامل این طرح نمی‏‌شوند.

 

آیا می‌توان در ازای نسیم بن خود، مبلغ آن را دریافت کرد؟

نسیم بن برای استفاده در سایت نسیم یاس  طراحی شده و برای مصارف دیگر قابل استفاده نیست. بنابراین برای بهره‌مندی از حداکثر تخفیف نسیم یاس، لازم است که در بازه‏‌های زمانی مشخص شده پس از هر سفارش، در خریدهای بعدی از سایت، نسیم بن خود را استفاده کنید و از تخفیف آن بهره‏‌مند شوید.

 

آیا نسیم بن دریافتی خرید جدید به نسیم بن‏‌های قبلی اضافه می‏‌شود؟

بله. با انجام هر خرید، مقداری نسیم بن دریافت خواهید کرد که هم قابل استفاده در خرید بعدی و هم قابل ذخیره سازی هستند. توجه داشته باشید که ذخیره کردن بن‏‌ها برای استفاده یکجا از آنها عمل هوشمندانه‏‌ای نیست. چرا که هر نسیم بن دارای تاریخ مصرف بوده و در صورت استفاده نشدن در دوره‏‌ی معین، اعتبار خود را از دست خواهد داد. پس هوشمندانه‌‏تر خواهد بود که از نسیم بن‏‌های دریافتی خود در خرید‏های مختلف و تا حداکثر سقف مجاز استفاده کرده و بیشترین تخفیف را از نسیم یاس دریافت کنید.

همچنین، از آنجا که پیشنهاد شگفت انگیز یک طرح تشویقی و پروموشن است به کالاهایی که در این طرح خریداری می‌شوند، نسیم بن تعلق نمی‌گیرد.

 

آیا نسیم بن های من تاریخ انقضاء دارد ؟

بله. طبق سیاست های بازرگانی نسیم یاس فعلا یک تاریخ ۶۰ روزه برای انقضای نسیم بن ها در نظر گرفته شده است.

 

در چه مواردی می توانم نسیم بن دریافت کنم ؟

 

  • در هنگام اولین ثبت نام امتیاز هدیه دریاف می کنید
  • در هر خریدی که تکیل شود امتیاز دریافت می کنید
  • هر نظر کاربردی که برای محصولات ثبت کنید امتیاز می گیرید
  • در هر سه بار خرید هم باز امتیاز هدیه می گیرید
  • با تجمیع مقدار مشخصی از امتیازها باز امتیاز جدا هدیه می گیرید

 

توجه :

نرخ تبدیل ریالی امتیاز مشتریان وفادار بیشتر است ( مثلا اگر یک کاربر معمولی با خرید یک کالا ۲۰۰ امتیاز بگیرد ، یک کاربر وفادار با خرید همان کالا ۳۹۰ امتیاز می گیرد که طبیعتا معادل تخفیف ریالی آن بالاتر است )

 

 

error: این محتوا حق کپی رایت دارد!!