آیا آکواریوم آرامش بخش است؟
آیا آکواریوم آرامش بخش است؟

آیا آکواریوم آرامش بخش است؟

 

در جهت پاسخ به این پرسش که آیا آکواریوم آرامش بخش است یا خیر لازم است با اطمینان و به طور صد در صد بگوییم که پاسخِ این پرسش مثبت می باشد و می توان بهره مندی از داشتن یک آکواریوم را عامل موثری در ایجاد آرامش معرفی کرد.
اگر در این رابطه سوالی دارید و می خواهید اطلاعات کامل تری کسب کنید، پیشنهاد می کنیم حتما با نسیم یاس همراه باشید و این متن را تا انتها بخوانید. در این متن نه تنها به طور کامل در مورد اثرات مثبت و درمانی آکواریوم ها صحبت کرده ایم، بلکه راهنمایی های مطلوب و به درد بخوری برای متقاضیان خرید این محصول جذاب آورده ایم که بدون شک دانستن آن ها بی ثمر نخواهد بود.

 

 

 

 

 

پادکست صوتی این مقاله

به چه علتی تماشای آکواریوم آرامش بخش است؟

احتمالاً وقتی در مورد این که تماشای آکواریوم آرامش بخش است می شنوید با خود می گویید که علت این موضوع چیست و چرا آکواریوم یکی از عوامل موثر در کسب آرامش محسوب می شود؟

به طور کلی ذات و فطرت اکثر ما انسان ها به گونه ای است که با تماشای گوشه ای از طبیعت و دیدن عجایب طبیعیِ پرورگار احساس وصف ناپذیر و زیبایی پیدا می کنیم، احساسی که همانند آن را از دیدن هیچ چیز و مکان دیگری دریافت نخواهیم کرد. در میان انواع صحنه های موجود در دل طبیعت دیدن تصاویری از دریا و حرکات آبزیان جایگاه بسیار ویژه ای دارد، به طوری که لازم است بگوییم دیدن هر صحنه ای از دل این تکه از کره ی زمین می تواند آرامش غیر قابل توصیفی به انسان بدهد.

آرامش القا شده از صحنه های موجود در دل دریا به قدری غیر قابل انکار و پر مزیت است که هر کسی با پی بردن به آن می کوشد به نحوی بتواند بهره مندی از این آرامش را برای خود دائمی کند‌. اما سوال این جاست که تحقق چنین خواسته ای چگونه امکان پذیر است؟

گفتنی است با وجود آکواریوم ها می توان این آرامش غیر قابل توصیف را به هر مکان و موقعیتی انتقال داد، به طوری که دیگر نیاز نیست برای دیدن صحنه ای از دل دریا اقدام پیچیده ای انجام دهید و یا فقط به دیدن ویدیو های ضبط شده اکتفا کنید‌.
جالب است بدانید در پی آرامشی که از وجود آکواریوم انتشار می شود، می توان به مزایای درمانی بسیار جذاب و متنوعی اشاره کرد که در تیتر بعدی به صحبت پیرامون این موضوع پرداخته ایم.

 

آیا آکواریوم آرامش بخش است؟

مزایای درمانی بهره مندی از وجود آکواریوم

مزایای درمانی آکواریوم به قدری موثر و همچنین ثابت شده هستند که لازم است بگوییم آکواریوم می تواند مانند مسکن عمل کند و تاثیری شبیه به مسکن ها دارد، با این تفاوت که بهره مندی از این محصول فاقد هر گونه عوارض جانبی برای سلامت بدن می باشد.

اگر می خواهید در مورد مزایای درمانی وجود آکواریوم ها بیشتر بدانید، مواردی که در قسمت پایین آورده ایم را مطالعه کنید؛ فلذا در ادامه برخی از مهم ترین مزیت هایی را که بهتر است آن ها را بدانید آورده ایم:

• طبق نتیجه های حاصل از مطالعات و تحقیقاتی که در رابطه با تاثیر تماشای آکواریوم بر روان و جسم انسان ها انجام شده است، می توان گفت که بارز ترین مزیت در این راستا کاهش استرس است. در واقع اگر در زمان های استرس به آکواریوم نگاه کنید می توانید به طور واضحی شاهد اثر آن بر خود شوید، به نحوی که دیگر استرسی نخواهید داشت. بر این اساس یکی از اصلی ترین توصیه های متخصصین این است که در زمان های استرس به آکواریوم نگاه کنید.

دیدن آکواریومی که دارای ماهیان در حال حرکت است، می تواند منجر به کاهش فشارخون نیز شود. بهره مندی از این مزیت برای افرادی که دچار فشار خون بالا هستند، بسیار توصیه می شود، چرا که قدم موثری برای درمان است. لازم است بدانید پی بردن به این مزیت در راستای بررسی میزان فشار خون سالمندانی است که در یک بازه ی زمانی به تماشای آکواریوم پرداخته و در محیط زندگی خود از وجود این وسیله استفاده کرده اند.

• از دیگر مزیت های آکواریوم می توان به کنترل کردن کودکانی اشاره کرد که دچار اختلالات بیش فعالی هستند.

• کمتر شدن انواع و اقسام درد ها که درد های ناشی از پوسیدگی دندان از جمله بارز ترین موارد است را می توان به عنوان مزیت حائز اهمیت دیگر معرفی کرد. برای مثال جالب است بدانید اگر افرادی که در حال درمان شدن در دندان پزشکی هستند به تماشای آکواریوم بپردازند نیازِ به مراتب کمتری به مسکن های کاهنده درد خواهند داشت. به عبارتی ساده تر گفتنی است که آکواریوم می تواند مانند مسکن عمل کند‌.

• یکی دیگر از مزیت های توجه برانگیزِ حاصل از تماشای آکواریوم کمک به درمان بیماران آلزایمری است. این مسئله به طور جامع و کاملی مورد بررسی قرار گرفته و دیده شده است که افراد مبتلا به آلزایمر پس از نصب آکواریوم در محل زندگی شان روند درمانیِ بسیار مطلوب تری داشته اند.

• و ده ها مورد دیگر.

 

آیا آکواریوم آرامش بخش است؟

بهره مندی از وجود آکواریوم در چه موقعیت هایی کاربرد بیشتری دارد؟

در این بخش از متن می خواهیم به کاربرد های آکواریوم اشاره کنیم و بگوییم که بهره مندی از آن در چه موقعیت های کاربرد بیشتری دارد، یعنی وجود این وسیله در چه جا هایی توصیه می شود‌.

به طور کلی گفتنی است وجود آکواریوم در هر موقعیت و مکانی از مزیت های پرشماری برخوردار است و شما می توانید بنا بر نظر و دلخواه خود در هر جایی از وجود آن بهره مند شوید. اما گفتنی است که در برخی از موقعیت ها مزیت های حاصل از آکواریوم به مراتب بیشتر و توجه بر انگیز تر است که در ادامه به تعدادی از مهم ترین موارد در این راستا اشاره کرده ایم:

• کلینیک های پزشکی و درمانگاه ها از جمله مکان هایی هستند که وجود آکواریوم در آن ها بسیار به درد بخور می باشد، فلذا اکثر افرادی که وارد چنین محیط هایی می شوند دچار استرس ها و درد های مختلفی هستند که با نگاه کردن به آکواریوم می توانند استرس و درد خود را کاهش دهند.

• به واسطه ی وجود مزیت هایی چون درمان آلزایمر و کاهش فشار خون وجود آکواریوم در مکان هایی که سالمندان و افراد سالخورده زندگی می کنند به شدت توصیه می شود. از این رو گفتنی است خانه سالمندان از جمله یکی از موقعیت هایی است که بهتر است از وجود آکواریوم در آن جا بهره مند شد.

• فروشگاه ها، اتاق نشیمن منازل، انواع و اقسام شرکت ها، ادارات و … نیز از جمله دیگر مکان های پر کاربردِ استفاده از آکواریوم هستند که علاوه بر بهره مندی از مزیت های درمانی از مزیت های زیبا سازیِ این وسیله ی کارآمد نیز بهره مندی می شوند.

 

مکان مناسب برای آکواریوم

معرفی انواع لوازم مورد نیاز برای آکواریوم

از آن جا که لوازم آکواریوم تنوع زیادی دارد، اگر می خواهید یک نمونه ی با کیفیت و خوبِ این وسیله را داشته باشید لازم است ابتدا با لوازم متنوع آن آشنا شوید.

برای معرفی بهترِ انواع لوازم مورد نیاز برای آکواریوم، آن ها را به طور مجزا در قسمت پایین معرفی کرده ایم که عبارت هستند از:

• شیشه: مهم ترین بخش از هر آکواریومی شیشه ی آن است که عمدتاً به شکل مستطیل می باشد. گفتنی است شیشه ی مورد استفاده برای آکواریوم بایستی با کیفیت و کاملاً گونیا باشد. هنمچنین لازم به ذکر است که چسب مورد استفاده برای چسباندن هر ضلع از مستطیل باید از چسب های مرغوب و مخصوص باشد.
• سرپوش: سرپوش نیز جزء لوازم مهم آکواریوم ها شمرده می شود که معمولاً جنس آن استیلنس استیل، پلاستیک و یا شیشه است. توجه داشته باشید جنس سرپوش نباید از فلز باشد چرا که فلزی بودن منجر به زنگ زدن می شود.
• نبشی: نبشی از لوازمی محسوب می شود که مختص به آکواریوم های به نسبت بزرگ تر می باشد. نصب نبشی برای آکواریوم های بزرگ از آن جا که استحکام سازه را بیشتر می کند، بسیار لازم است.
• بخاری: اکثر ماهی های آکواریومی برای ادامه ی زندگی مستلزم آبی با دمای گرم هستند که با وجود بخاری فراهم می شود. بخاری های مورد استفاده برای این سازه به صورت اتوماتیک وار کار می کنند. لازم به تاکید است وجود این مورد بسیار حیاتی می باشد.
• فیلتر: برای یک آکواریوم چندین نوع فیلتر لازم است که عبارتند از فیلتر های نوع اول، فیلتر های داخلی و فیلتر های خارجی. وجود این فیلتر ها سبب می شود مواد زائد موجود در آب تخلیه شده و آب آکواریوم مدام در حال پاکسازی باشد.
• گرماسنج: همانطور که گفتیم ماهی های آکواریمی در دمای مشخصی قادر به زندگی هستند از این رو وجود گرماسنج لازم است تا میزان گرمای آب مشخص باشد و در صورت نیاز تنظیم گردد.
• تور دستی: تور دستی وسیله ای است که در صورت نیاز به صید ماهیان درون سازه لازم می باشد. این تور ها زمانی که دارای لطافت مطلوبی باشند، با کیفیت خوانده می شوند.
• تزئینات: لوازم تزئیتی برای آکواریم از تنوع بالایی برخوردار هستند که متقاضیان می توانند بنا بر نظر و سلیقه ی خود هر انتخابی داشته باشند.
• و موارد دیگری نظیر گیاهان آبزی، پمپ هوا، مگنت با کاردک، پی اچ سنج و در نهایت ماهی های مخصوص به آکواریوم.

 

 

خرید آکواریوم

مهم ترین نکات در خرید آکواریوم

همان طور که در بخش قبلی دیدید لوازم آکواریوم تنوع زیادی دارد، از این رو لازم است هنگام خرید به یک سری نکات مهم توجه کنید تا بهترین خرید را داشته باشید. برخی از نکات مهم در این راستا شامل مواردی چون مورد های زیر می شوند:

• توجه کنید هزینه ی آکواریوم شامل موارد مختلفی می شود، به طوری که لازم است برای برآورد قیمت نهایی، بهای مورد نیاز تمام لوازم را در نظر بگیرید و با توجه به آن ها بودجه ی لازم را آماده نمایید. گفتنی است در تیتر قبلی اکثر لوازم را معرفی کرده ایم که هر کدام مستلزم پرداخت بهای مجزایی هستند.
• توجه به اندازه و ابعاد نیز از دیگر نکاتی است که بایستی به طور حتم آن را در نظر داشته باشید. جالب است بدانید خرید آکواریوم های کوچک را به افرادی که برای اولین بار چنین خریدی را تجربه می کنند، پیشنهاد نمی کنیم، لذا نگهداری نمونه های کوچک بسیار سخت تر از نمونه های بزرگ تر می باشد؛ به نحوی که نگهداری آکواریوم های کوچک مستلزم تجربه ی مطلوبی در این زمینه است.
• از آن جا که آکواریوم ها وزن بالایی دارند بایستی در مورد محل نصب و گذاشتن آن ها با دقت باشید. پایه ها و یا سطح مربوطه برای گذاشتن این سازه باید از مقاومت بالایی برخوردار باشند.
• و موارد دیگری از این قبیل.

 

برای تهیه آکواریوم به سایت نسیم یاس سر بزنید

یکی از مهم ترین نکاتی که در راستای خرید آکواریوم باید به آن توجه ویژه ای داشته باشید، فرایند انتخاب مرجع خرید است. یعنی باید مرجعی را انتخاب کنید که از اعتبار آن و کیفیت محصولاتش اطمینان دارید.

اما چنین مرجعی کجاست؟

برای پاسخ به این پرسش لازم است بگوییم برای تهیه آکواریوم به سایت نسیم یاس سر بزنید، سایتی که طی فعالیت های خود در این زمینه به همه ثابت کرده است، مرجعی کاملاً معتبر و قابل اطمینان می باشد.

مراجعه به سایت نسیم یاس چه مزایایی را شامل حال افراد می کند؟

اگر برای تهیه آکواریوم به سایت نسیم یاس سر بزنید و از وجود این مرجع بهره مند شوید، مزایایی چون موارد زیر شامل حال تان خواهند شد:

• امکان خرید آنلاین بدون نیاز به حضور در هیچ مکانی، که منجر به صرفه جویی چشم گیری در وقت می شود.
• بهره مندی از مطلوب ترین تخفیف ها
• انتخاب از میان متنوع ترین گزینه ها برای خرید
• ارائه خدمات پشتیبانی به صورت تمام وقت حتی در ساعات غیر اداری و روز های تعطیل
• آسان بودن فرایند خرید که شامل انتخاب کالا و ثبت سفارش می شود.
• ارزان بودن قیمت ها
• ارسال سریع و اول وقت سفارش ها
• ارائه انواع و اقسام خدمات حین فروش و پس از فروش
• به طور کلی لازم است بگوییم سایت نسیم یاس در راستای این که می کوشد رضایت مطلوب تمام مشتریان خود را جلب کند و رفاه حال آن ها را فراهم نماید، از مزایای پر شماری برای تقاضا کننده های انواع و اقسام آکواریوم ها و تجهیزات آن ها برخوردار است.

 

فروش ملزومات آکواریوم نسیم یاس

 

 

نوشته : علیرضا شفیع پور

کپی ممنوع ، لطفا به حقوق مولف و نسیم یاس احترام بگذارید

 

برای مشاهده فیلم آرامش بخش یک آکواریوم آب شور با موزیک رلکس نمودن کلیک کنید