خواص آرامش بخش آکواریوم
خواص آرامش بخش آکواریوم

خواص آرامش بخش آکواریوم

آکواریوم یک محفظه ی شیشه ای مصنوعی برای نگهداری آبزیان زینتی می باشد، وجود این محفظه در فضای های مختلف یک فضای آرامش بخشی به وجود می آورد که تحت عنوان فضای آرامش بخش آکواریوم به آن گفته می شود، که در ادامه مقاله به آنها خواهیم پرداخت. تاریخچه نگهداری آبزیان در یک محفظه به هزاران سال قبل باز میگردد، سوریان باستان ماهی ها قبل از اینکه به مصرف برسانند در یک محفظه نگهداری می کردند و مشابه همین اقدام را مصری ها نیز انجام می دادند. آکواریوم ها به دو دسته آکواریوم های آب شیرین و آکواریوم های آب شور تقسیم می شوند که ویژگی های منحصر به فردی دارند همچنین در خرید و راه اندازی آن در محل کار و منزل میتوانید با استفاده از لوازم تزئینی آکواریوم و ماهی های رنگی مختلف یک فضای جذاب و آرامش بخشی را به وجود آورید.

آکواریوم یک محفظه ی شیشه ای مصنوعی برای نگهداری آبزیان زینتی می باشد

ویژگی ها و نگهداری آکواریوم

آکواریوم ها سایز و انواع گوناگون دارند و بسته به اندازه، جنس، ضخامت شیشه، لوازم آکواریوم وسایل تزئینی، نوع ماهی و گیاهان به کار رفته در آن ها قیمت های متفاوت و مختلفی دارند. از جمله وسایل بسیار ضروری آکواریوم پمپ هوای آکواریوم می باشد. که وظیفه اکسیژن رسانی برای آبزیان برای رشد نگهداری آن ها بر عهده دارد. وسیله دیگر بخاری است که وظیفه ی رساندن دما آکواریوم به یک دما مطلوب که معمولا بین ۲۸ و یا ۳۰ درجه تنظیم می شود را به عهده دارد به این دلیل که ماهی ها بتوانند زندگی و رشد بسیار مطلوبی داشته باشند و به بیماری های مختلف دچار نشوند. وسیله ی ضروری دیگر که برای آکواریوم به کار برده می شود یک نوع لامپ مهتابی که درون آن و یا پشت شیشه ی آن قرار می گیرد می باشد که معمولا رنگ سفید، بنفش و یا آبی می باشند این لامپ ها مهتابی برای رشد هرچه سالم تر گیاهان و آبزیان از موارد حیاتی به شمار می آیند به صورت میانگین این لامپ می بایستی حداقل ۶ ساعت در روز روشن بماند.

 

ویژگی ها و نگهداری آکواریوم

(خواص آرامش بخش آکواریوم)

 

فواید راه اندازی آکواریوم

راه اندازی و داشتن یک آکواریوم در محل کار و یا منزل فواید بسیاری دارد. علاوه بر زیبا کردن فضای های مورد نظر ، خواص آرامش بخشی نیز دارد که باعث شادی و نشاط می شود. بسیار کسانی که در محل کار و یا منزل خود آکواریوم دارند می گویند نگهداری از آبزیان در محفظه باعث شده است تا روحیه شاداب و بانشاط داشته باشند ، همچنین نگاه کردن به سرزندگی و جنبش جوش ماهی ها ، خستگی و تنش را از آن ها می زداید. افرادی که محیط کار پر مشغله و بسیار شلوغ و پر تنشی دارند می تواند از آکواریوم به منظور متمرکز شدن هرچه بیشتر بر روی کار، کم کردن خستگی و فشار به وجود آماده ی کاری و همچنین کم کردن استرس بهره ببرند. بنابراین از این فوایدی که خرید آکواریوم دارد غافل نشوید با نگاه کردن روزی تنها چند دقیقه سطح استرس خود را کاهش دهید.

 

فواید راه اندازی آکواریوم

(خواص آرامش بخش آکواریوم)

 

خواص آرامش بخش آکواریوم در هنگام خواب

نگهداری و قرار دادن یک آکواریوم در نزدیکی محل استراحت و خواب به شما کمک خواهد کرد خواب بهتری داشته باشید و همچنین با کاهش میزان استرس آرامش خاصی را برای شما به ارمغان خواهد آورد. نگهداری آکواریوم در محل خواب و یا مشاهده آن قبل از خواب افکار منفی را به آسانی پاک می کند و خوابی راحت و آرام را به ارمغان می آورد. اگر که قرار دادن آکواریوم در محل خواب برای شما کاری دشوار و غیر عملی به شمار می آید می توانید از این روش که قبل از خواب مدتی به تماشای ماهیان بپردازید.

 

خواص آرامش بخش آکواریوم در هنگام خواب

خواص نگهداری آکواریوم در مراکز درمانی

تحقیقات نشان داده است که تماشای آکواریوم فشار خون را کاهش می دهد و همچنین در بسیاری از افراد حتی موجب کاهش درد در بیماران می شود. به همین دلیل در برخی از این مراکز برای دادن روحیه به بیماران و ایجاد فضای آرامش بخش از آکواریوم استفاده می کنند. همچنین نگهداری از آکواریوم یکی از بهترین راه را برای کاهش افسردگی و استرس شدید شناخته شده است. در سالمندان نیز تماشای ماهیان موجب شده است که میزان آلزایمر آنها کاهش یابد و همچنین اشتهای بیشتری برای خوردن غذا نیز داشته باشند.

خواص نگهداری آکواریوم در مراکز درمانی

(خواص آرامش بخش آکواریوم)

 

خرید آکواریوم

فروشگاه نسیم یاس یکی از بزرگترین فروشگاه های خرید آکواریوم و در ایران به شمار می آید، و انواع آکواریوم ها از جمله اکواریوم های آب شیرین، اکواریوم های آب شور، آکواریوم های گیاهی، تراریوم ها و همچنین پرندگان زینتی را نیز به فروش می رساند این فروشگاه انواع و اقسام وسایل تزئینی و ماهی های زینتی جذاب را از طریق فروش اینترنتی در وب سایت قرار داده است. شما میتوانید آکواریوم مورد نظر خود را به راحتی انتخاب کنید و از طریق وب سایت خریداری نمایید. از جمله خدمات ویژه فروشگاه نسیم یاس ارسال سریع رایگان در صورت خرید بیشتر از ۲۵۰ تومان و همچنین امکان خرید به صورت اقساطی نیز می باشد. نسیم یاس همواره رضایت مشتریان و ضمانت کالاهای های خود را یک اصل قرار داده است و هدف آن ارتقای بیشتر نگهداری آبزیان و پرندگان به عنوان حیوانات خانگی می باشد. نسیم یاس مفتخر ارائه خدمات با بهترین کیفیت به شما عزیزان و دیدار شما می باشد.

 

خرید آکواریوم

 

نوشته : علیرضا شفیع پور

کپی ممنوع ، لطفا به حقوق مولف و نسیم یاس احترام بگذارید

 

برای مشاهده فیلم آرامش بخش یک آکواریوم آب شور با موزیک رلکس نمودن کلیک کنید