فواید نگهداری از گیاهان در آپارتمان و منزل
فواید نگهداری از گیاهان در آپارتمان و منزل

فواید نگهداری از گیاهان در آپارتمان و منزل

Benefits of keeping plants in the apartment

 

ترجمه و ندوین : علیرضا شفیع پور

 

وقتی برای اولین بار به آپارتمان جدیدم نقل مکان کردم و این پنجره های عظیم رو به شمال را دیدم ، تنها چیزی که در ذهنم بود این بود که آنها را با فضای بسیار زیاد و سبز بیرون بیاورم. داشتن یک باغ داخل منزل از زمان مهاجرت به شهر مورد نظر من آرزویم بوده است ، به خصوص پس از درک اهمیت داشتن گیاهان در یک آپارتمان.

از مزایای سلامت جسمی و روانی گرفته تا حس زیبای مراقبت از گیاهان ، دلایلی هستند که مردم را تشویق می کند تا درک کنند ساکنان آپارتمان باید گیاهان را داخل خانه داشته باشند و یاد بگیرند چگونه می توان به راحتی از آنها در محیط سر بسته مثل منزل مراقبت کرد. اگر تا اینجا برایتان جالب بود پس در ادامه با نسیم یاس همراه باشید تا از فواید نگهداری از گیاهان در آپارتمان و منزل بیشتر آگاه شوید.

 

پادکست صوتی فواید نگهداری از گیاهان در آپارتمان و منزل

 

 

مزایای بهداشتی گیاهان آپارتمانی

به تنوع بخشیدن باکتریها در بدن برای مقابله با عفونتها و آلرژی ها کمک می کند
ساکنان شهر و ساکنان آپارتمان ها کمتر در معرض طبیعت روزانه قرار دارند ، و به راحتی می توان ایمنی بدن را بدون وجود فضای سبز در معرض خطر قرار داد. بنابراین ، گیاهان خانگی اجازه زندگی سالم تر در یک آپارتمان را می دهند

گیاهان با از بین بردن دی اکسید کربن و سایر سموم ضمن تأمین اکسیژن اضافی ، کیفیت هوا را بهبود می بخشد
تحقیقات گسترده ناسا نشان داده است که گیاهان خانگی می توانند در مدت ۲۴ ساعت تا ۸۷٪ سموم هوا را از بدن خارج کنند! همانطور که گیاهان دی اکسید کربن دفع شده از بدن ما را که از قبل در هوا وجود دارند را دریافت می کنند ، در نتیجه ی استنشاق ما ، اکسیژن اضافی را بازدم می کنند. در نهایت متوجه خواهید شد که تنفس شما پس از گذشت تنها چند روز از قرار گرفتن در معرض گیاه ، احساس باز شدن ، شادابی و راحتی بیشتری خواهد داشت.

قرار گرفتن در مجاورت گیاهان و دیدن دایم آنها میزان استرس را کاهش می دهد و سلامت روان را تقویت می کنند ، اضطراب را آرام می کند و فشار خون را کاهش می دهد
محققان می گویند این عمل ساده طبیعت می تواند قدرت ذهن ، بدن و روح شما را فوق العاده بالا ببرد. یک باغ سرپوشیده می تواند به عنوان پناهگاه شما از دنیای خارج باشد ، سطح کلی شادی شما را افزایش دهد و احساس تنهایی و افسردگی را کاهش دهد. وقتی چیزی را می بینید که آرمش بخش است ، ذهن پاداش می گیرد و به شما انگیزه می دهد که تلاش بیشتر برای فداکاری بیشتر را در ناخودآگاه شمافراهم می کند.

 

گیاهان بهره وری و تمرکز را حداقل ۱۵ درصد بهبود می بخشند (۱۵٪)

اگر کسی هستید که در خانه کار می کند ، وجود گیاهان به تنهایی می تواند توانایی شما را در تمرکز روی کار فعلی تقویت کند. گیاهان به تنظیم رطوبت و افزایش میزان مثبت آن کمک می کنند.

 

 

مراقبت از گیاهان هوشمند و نکات آسان نگهداری

مراقبت از گیاهان هوشمند و نکات آسان نگهداری

در نظر داشته باشید گیاهان هوشمند هستند و نیاز به توجه نیز دارند

گیاهانی را انتخاب کنید که با سبک زندگی و محیط شما مناسب باشند
اگر کسی هستید که کار یا شیوه زندگی خود به طور مداوم بیرون منزل هستید ، ممکن است بخواهید گیاهانی را در نظر بگیرید که برای زنده ماندن به توجه زیادی از شما نیاز ندارند. شبیه داشتن حیوان خانگی ، شما نمی خواهید به چیزی متعهد شوید که نمی توانید از آن مراقبت کنید.

علاوه بر این ، شما نمی خواهید گیاهی را انتخاب کنید که در محیط آپارتمان شما زنده نمانند. به عنوان مثال ، یک گیاه گرمسیری ۱۰ برابر بیشتر از یک گیاه سرد سیری یا کاکتوس به نور خورشید احتیاج دارد. با توجه به اینکه اکثر آپارتمان ها همیشه از بزرگترین پنجره ها برخوردار نیستند یا جهت حداکثر نور خورشید را ندارند ، احتمال زنده ماندن گیاه بدون کمک مصنوعی (لامپ های خورشیدی). بسیار کم است .

برای اینکه کارها برای شما راحت تر شود ، تحقیق کنید که اگر بیشتر خارج از آپارتمان خود هستید ، چه نوع گیاهانی به نگهداری کمتر احتیاج دارند (به عنوان مثال نور خورشید غیر مستقیم ، ماهی یکبار آب و غیره).
برخی از بهترین انواع گیاهان برای انسانهای شلوغ و پر مشغله عبارتند از آلوئه ورا، کاکتوس ، پیچک ، پپرومیا ، گیاه عنکبوت ، گیاه مار و گیاهان ساکلنت

 

در مورد آنچه هر گیاه برای رشد و نمو نیاز دارد تحقیق کنید

پس از انتخاب نوع گیاه در آپارتمان خود ، باید تحقیق کنید و موارد مورد نیاز آن را برای بقا و رشد در این فضا لیست کنید. به عنوان مثال ، گیاهان خاصی باید ماهیانه ۱ بار سیراب شوند در حالی که بقیه برای شاد بودن ۱ بار در هفته درخواست آب دارند. برای اطمینان از طول عمر گیاه ، تحقیق و درک هر یک از نیازهای آنها برای یک دوستدار سرسبزی و شادابی ضروری است.

 

یک برنامه آبیاری منظم را برنامه ریزی کنید

برای آن دسته از گیاهان که به کمی مراقبت ویژه تر نیاز دارند و به اصطلاح حساس تر هستند ، یک تقویم یادآوری هفتگی یا دو بار در هفته تنظیم کنید تا آنها را آبیاری کرده و یا بچرخانید. با این کار اطمینان حاصل خواهید کرد که هرکدام به اندازه کافی تغذیه مورد نیاز خود را دریافت می کنند و همچنین در معرض نور خورشید قرار دارند که رشد متعادل را برای همه طرف گیاه دارد.

 

 

فروش انواع کود و مکمل گیاهان آپارتمانی

با مکمل ها رشد و نمو را تقویت کنید

درست مثل ما ، گیاهان هم به تغذیه نیاز دارند . من دوست دارم باغ خانگی خود را با مکمل ها و غذای گیاهانی که سایت نسیم یاس ارائه می کند تغذیه کنم ، زیرا اصالت و کیفیت آنها برایم مهم است . با این کار به رشد و توسعه کلی آنها کمک می کنم ، تهیه کود و مکمل از جای معتبر همچون سایت نسیم یاس به ویژه برای گیاهان کوچک و در عین حال حساس بیشتر اهمیت پیدا می کند.

 

 

برخی گونه های گیاهی باغ من در منزل کوچکم

در زیر گیاهان زیبایی وجود دارند که باغ داخلی من را تشکیل می دهند :

 

 

گیاه پیچک انگلیسی سبز ENGLISH GREEN IVY

گیاه پیچک انگلیسی سبز ENGLISH GREEN IVY

یک انگور ظریف با نوک های نازک و نوک تیز
💧 نیاز به آب وقتی لایه بالایی خاک خشک است
🌞نور غیر مستقیم
خریداری شده از: نسیم یاس
پیچک انگلیسی به دلیل شاخ و برگ مقاوم ، رشد سریع ، تحمل به خشکی ، نگهداری کم و عادت خزنده رشد مورد پسند من است. با قرار دادن آنها در سبد های آویز هر جایی را که دوست دارید می توانید زیباتر کنید و ساعت ها به آنها خیره شوید .

 

 

 

 

گیاه پوتوس طلایی GOLDEN POTHOS

گیاه پوتوس طلایی GOLDEN POTHOS

یکی از بهترین گیاهان داخل منزل برای هوای پاک
💧 نیاز به آب وقتی لایه بالایی خاک خشک است
🌞نوری روشن ، غیرمستقیم
خریداری شده از: نسیم یاس
هر جایی می توانید آنرا قرار دهید و به طور منظم آنرا مرطوب کنید تا شاهد رشد این گیاه باشید. همچنین به عنوان پیچک شیطان نیز شناخته می شود زیرا کشتن آن دشوار است. همزمان با رشد ، ساقه ها را حالت دهید تا در صورت لزوم شکل دلخواهتان را بگیرد.

 

 

 

گیاه پالم پونی یا نخل دم اسبی PONYTAIL PALM

گیاه پالم پونی یا نخل دم اسبی PONYTAIL PALM

یک درختچه یا درخت همیشه سبز شکل بومی ، بومی مناطق نیمه بیابانی جنوب شرقی مکزیک ، بلیز و گواتمالا
💧 نیاز به آب هر ۳-۴ هفته
🌞نوری روشن ، غیرمستقیم
خریداری شده از: نسیم یاس
نخل دم اسبی یک گیاه خانگی بسیار محبوب در آب و هوای معتدل است. این گیاهان خانگی باید در پنجره آفتابی قرار بگیرند و بهتر است در گلدان های نسبتاً کوچک با زهکشی عالی پرورش داده شوند.

 

 

 

گیاه گوش های فیل ELEPHANT EARS (ALOCASIA POLLY)

گیاه گوش های فیل ELEPHANT EARS (ALOCASIA POLLY)

گیاه گرمسیری خیره کننده ، مانند نگین
💧 نیاز به آب هفته ای ۱x
🌞 نور زیاد و مستقیم
خریداری شده از: نسیم یاس
* این اولین و قدیمی ترین گیاه من است – تقریبا ۵ ساله!
گوش های فیل جنگل های گرمسیری و سرسبز را به ذهن می اندازد و به باغ خانگی شما زیبایی خوبی می دهد. شناخته شده ترین فرمها دارای برگهایی به شکل قلب یا پیکان (غالباً بزرگ) با رگه های تزئینی هستند ، که باعث القا نام رایج گوش های فیل می شود.

 

 

گیاه کالاته CALATHEA FREDDIE

گیاه کالاته CALATHEA FREDDIE

calathea که یک گیاه آپارتمانی پررنگ و زیبا است ، حتی بدون گل نیز به نظر خوب می رسد
💧 نیاز به آب ۱-۲ هر ۱-۲ هفته
🌞 نور غیرمستقیم
خریداری شده از: نسیم یاس
انواع مختلفی از کالاته وجود دارد ، اما یکی از رایج ترین آنها دارای برگهای سبز و تیره است که دارای لبه های پوسته پوسته و نشانه های نقره ای بالای برگها هستند. در زیر ، برگها سایه ای دوست داشتنی از بنفش بورگوندی دارند.

 

 

گیاه پپرومیا PEPEROMIA سنگ مرمر

گیاه پپرومیا PEPEROMIA سنگ مرمر

با برگ های قاشقی شکل ضخیم و متنوع مشخص می شود
💧 نیاز به آب ۱-۲ هر ۱-۲ هفته
🌞نور متوسط و غیرمستقیم
خریداری شده از: نسیم یاس
گیاه پپرومیا یک گیاه خانگی زیبا و آسان است که سالهاست وجود دارد و هنوز هم محبوب است. بخشی از دلیل محبوبیت پپرومیا این است که گیاه آپارتمانی با نگهداری بسیار آسان است. به علاوه ، این یکی از گیاهان کوچک خانگی زیبا است ، بنابراین برای پرورش آن به فضای زیادی احتیاج ندارید همچنین برای حیوانات خانگی مناسب است!

 

 

 

گیاه مار SNAKE PLANT

گیاه مار SNAKE PLANT

یک گیاه ساده و جان سخت
💧 نیاز به آب هر ۳-۴ هفته
🌞نور کم ، چرخش ۱/۴ دور هفتگی
خریداری شده از: نسیم یاس
یک گیاه همیشه سبز و لطیف با برگهای سفت ، قائم ، ضخیم ، مانند نیزه و دارای بافتی براق به طول حدود ۶۰ سانت با. شاخ و برگ سفید و سبز یا زرد و سبز مشخص می شود. گیاه مار همیشه به عنوان یکی از متحمل ترین گیاهان تزئینی ، زنده مانده از نامناسب ترین شرایط رشد ، همیشه در بالای لیست قرار دارد.

 

 

 

گیاه هاورتیا شاداب HAWORTHIA SUCCULENT

گیاه هاورتیا شاداب HAWORTHIA SUCCULENT

ساکلنت های کوچک و لذت بخشی که گیاه خانگی کوچک بسیار جذاب و منفردی را تشکیل می دهند
💧 نیاز به آب هر ۳ هفته یا زمانی که خاک خیلی خشک است
🌞 نور کم یا غیرمستقیم
خریداری شده از: نسیم یاس
هاوریتیاها تقریباً همیشه گیاهان کوچک و بسیار آهسته در حال رشد هستند اما در ظروف غیر خاص یا مخلوط جالب خاک ها بسیار زیبا به نظر می رسند. در نتیجه آنها می توانند یک هدیه فوق العاده برای فضای میز تحریر منزل یا محیط کار دوستانتان باشد.

 

 

 

گیاه شکوفه های شهر Sake Favor Succulent

گیاه شکوفه های شهر Sake Favor Succulent

گیاه آپارتمان داخلی ، شکوفه های شهر ، Tilden of To Be Bright
ساکلنت های کوچک و لذت بخشی که گیاه خانگی کوچک بسیار جذاب و منفردی را تشکیل می دهند
💧 نیاز به آب  هر ۳ هفته یا زمانی که خاک خیلی خشک است
🌞 نور کم یا غیرمستقیم
خریداری شده از: nasimeyas
ساکولنت های Sake Favor گیاهانی مقاوم به خشکی هستند که در آن ها برگ ، ساقه یا ریشه ها با توسعه بافت ذخیره کننده آب ، گوشتی تر از معمول می شوند. بسیاری از ساکولنت ها از مناطق خشک مانند استپ ها ، نیمه بیابان ها و بیابان ها به دست می آیند ، جایی که دمای بالا و کم بارشی این گیاهان را مجبور به جمع آوری و ذخیره آب برای زنده ماندن در دوره های طولانی خشک می کند.

 

 

 

 

گیاه هوازی ایر پلنت AIR PLANT TRIO

گیاه هوازی ایر پلنت AIR PLANT TRIO

ایده آل برای کسانی که از گیاهان آپارتمانی ترس دارند
💧 نیاز به آب ندارد
🌞 نور کم یا غیرمستقیم
خریداری شده از: nasimeyas
گیاهان هوا زی بدون آلودگی رشد می کنند و در هر اندازه و رنگی وجود دارند. اگرچه گیاهان هوایی قبلاً یک گیاه نادر بوده اند ، اما این گیاهان مقاوم در چند سال گذشته محبوب شده اند. بسیاری از گیاهان هوا با برگهایی به شکل بند یا باریک مثلث شکل رشد می کنند و بیشتر آنها گلهای لوله ای یا قیفی جذابی دارند.

 

ترجمه و ندوین : علیرضا شفیع پور

لطفا به حقوق نسیم یاس و مترجمین آن احترام بگزارید.

 

فروش انواع کود و مکمل گیاهان آپارتمانی